ErzinCANOYS

 Neden uzaktan eğitim?

1. Uzaktan eğitim ders araç ve gereçlerine tam zamanlı erişim sağlamaktadir.

2. Ulaşım sorunu olmadan istenilen yerde ve zamanda ders çalışılabilir, video izlenebilir ve alıştırmalar yapılabilir.

3. Sohbet odaları ve forum gibi özellikler sayesinde öğrenciler istedikleri zaman soru sorabilir, sorularına kısa zamanda cevap alabilirler.

4. Problem çözmeye, araştırmaya, eleştirel düşünmeye dayalı eğitim metodları uzaktan eğitimde rahatlıkla uygulanabilir.

5. Öğretmenlerle, öğrenciler farklı ekanlardayken videokonferans yöntemiyle yüz yüze görüşebilirler.

sanal öğrenme ortamısanal öğrenme ortamı 2

 

Nerede ?

Uzaktan Eğitim mekândan bağımsız olmasıyla öğrencilerin (katılımcıların) internet erişimi olan her yerde istedikleri kalitede eğitim almalarına olanak sağlar.

 

Ne zaman?

Uzaktan eğitim zamandan bağımsız olmasıyla öğrencilerin kendilerine uygun bir zamanda eğitime katılmasını ve eğitimlerine kaldığı yerden devam etmelerini sağlar.

 

Uzaktan Eğitim öğrencisinden beklentiler nelerdir?

Örgün eğitim ve uzaktan eğitim arasında karar vermekte güçlük çekiyorsanız aşağıdaki soruları kendinize sorabilirsiniz: – Disiplinliyim ve kendi kendimi motive edebiliyorum. – İnterneti rahatlıkla kullanıyorum ve günlük e-postalarımı kontrol ediyorum. – Geleneksel sınıf ortamına devam edecek vaktim yok. – Yaşadığım şehirde almak istediğim eğitimi veren kurum yok. – İstediğim program uzaktan eğitimle ya da çevrimiçi eğitimle verilmektedir.

 

Diploma ne sağlayacak?

Mezun olan bir öğrencinin diplomasında “Uzaktan Eğitim” vb. ibare bulunmayacaktır. Bu açıdan öğrenciler, Örgün Eğitim Lisans Programından mezun olan öğrencilerle aynı haklara sahip olacaktır.

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ : ErzinCANOYS